Anna Jaskólska – kandydatka na Wójta Gminy Mierzęcice

Szanowni Mieszkańcy Naszej Gminy,

Nazywam się Anna Jaskólska, jestem mieszkanką Przeczyc. W tegorocznych wyborach samorządowych ubiegam się o funkcję Wójta Gminy Mierzęcice. Jestem osobą bezpartyjną.

Mamy szczęście żyć we wspaniałym miejscu. Gmina Mierzęcice jest piękna. Jesteśmy otoczeni naturą, a jednocześnie znajdujemy się blisko dużych ośrodków miejskich. Nasze położenie sprawia, że Gmina Mierzęcice jest znakomita zarówno do życia, wypoczynku oraz prowadzenia biznesu. Jestem przekonana, że sprawnie wykorzystując jej atuty możemy dokonać prawdziwego skoku rozwojowego, za sprawą którego będziemy się jeszcze bardziej liczyć w regionie. Żałuję, że przez ostatnich osiem lat zmarnowano tyle szans, ale jeszcze da się to naprawić.

Dla nas wszystkich wybory to również okazja do oceny działań dotychczasowych władz. Tym, których obecna władza zawiodła, którzy widzą stagnację, są rozczarowani brakiem skuteczności i uważają, że nadszedł czas na zmiany, proponuję swoją kandydaturę.

Osoba pełniąca funkcję wójta gminy musi być wszechstronna, gdyż stojące przed nią zadania dotyczą wielu różnych dziedzin; finansów, budownictwa, oświaty, transportu, bezpieczeństwa, służby zdrowia, ochrony środowiska i wielu innych. Mój życiorys pokazuje, że potrafię sprawnie działać na różnych polach. Od 30 lat pracuję jako nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przeczycach, od niemal 20 lat prowadzę własną działalność gospodarczą, a w zeszłym miesiącu minęło 10 lat, od kiedy założyliśmy Stowarzyszenie „Nad Czarną Przemszą”, na czele którego stoję od samego początku. Ponadto od 2013 roku pełnię funkcję skarbnika w Spółce Wspólnoty Gruntowe Wsi Przeczyce. W międzyczasie wychowałam córkę i syna, którzy dziś są absolwentami renomowanych krakowskich uczelni i dają mi wiele powodów do dumy.

Posiadam doświadczenie we współpracy z dużymi przedsiębiorstwami i znam się na pozyskiwaniu funduszy ze źródeł zewnętrznych. Jako współwłaścicielka spółki cywilnej aplikowałam po środki unijne, które zdobyłam na realizację dużego projektu mającego na celu zapewnienie dostępu do usług opiekuńczych nad dziećmi do trzeciego roku życia. Z kolei działając w naszym stowarzyszeniu uzyskałam dotacje m.in. na przeprowadzenie bezpłatnych szkoleń podnoszących kompetencje zawodowe mieszkańców naszej gminy, środki na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla uczniów, gimnastykę dla seniorów. Część z Państwa bardzo dobrze mnie zna dzięki tym przedsięwzięciom i wydarzeniom, w tym m.in. z bardzo udanych „Śniadań na trawie”, które zorganizowałam tego lata w różnych sołectwach naszej gminy.

Działalność samorządu lokalnego również jest mi doskonale znana, bowiem w latach 2002 – 2014 zasiadałam w Radzie Gminy Mierzęcice. Moje koleżanki i koledzy docenili wówczas mój profesjonalizm powierzając mi kierownictwo nad pracami Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu, a także funkcję zastępczyni przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

Przed kilkoma miesiącami zwrócili się do mnie mieszkańcy z prośbą, abym kandydowała w tegorocznych wyborach na wójta. Ich zdaniem moje kompetencje gwarantują, że Gmina Mierzęcice rozkwitnie. Są już zmęczeni postawą obecnej władzy. Mają dość nieudanych projektów, jak np. budowa niepotrzebnego budynku na targowisku, czy budowa kanalizacji, po której zostały połatane drogi i nieprzyjemny zapach. „Chcemy bezpiecznych dróg dla naszych dzieci i większych możliwości rozwojowych. Oczekujemy pozytywnej zmiany” – mówią mieszkańcy. Mam odwagę i kompetencje, aby sprostać tym oczekiwaniom. Gmina Mierzęcice może być nowoczesna, gościnna i przyjazna.
Wraz z grupą ludzi, którzy tak, jak ja są od wielu lat zaangażowani w sprawy naszej gminy, stworzyliśmy komitet Skuteczni dla Gminy. Gorąco zachęcam do głosowania na nich w wyborach do Rady Gminy.

My jednak nie czekamy na wybory i działamy już teraz. Zorganizowaliśmy pierwsze w historii gminy kino plenerowe, które planujemy kontynuować w następnych latach. Doprowadziliśmy też do spotkania z Wojewodą Śląskim Jarosławem Wieczorkiem w sprawie nadmiernego ruchu na Drodze Krajowej nr 78. Wojewoda przejął się problemami mieszkańców ulic Wolności i 21 Stycznia i zadeklarował pomoc. Dzięki naszej interwencji wkrótce dojdzie do wizji lokalnej w Mierzęcicach z udziałem Jarosława Wieczorka i przedstawicieli GDDKiA w celu ustalenia rozwiązań, które doprowadzą do ograniczenia ruchu na DK78.

Jak widać, ja i mój komitet nie tylko mówimy, ale przede wszystkim wprowadzamy słowa w czyn. Jeśli wybiorą nas Państwo 21 października, to poruszymy niebo i ziemię, żeby wprowadzić naszą gminę na wyższy poziom.